Odlehlá zákoutí Winnipegu

foto
Ačkoliv Winnipeg je poměrně mladé město, je v něm možno najít řadu starších zajímavých budov, jejichž vzhled byl zřejmě ovlivněn architekturou zemí, z kterých sem přicházeli noví usedlíci. Tato vysloužilá hasičská stanice na ulici Talbot Avenue, která nyní slouží jako jakýsi klub pro mládež, mi trochu připomíná Itálii. Podobné staré požární stanice je možno najít po celém Winnipegu.
28. září 1997
Tato budova se zdá být dalším příkladem stejného architektonického stylu. Je v ní v současné době jakési sanatorium (pro problémové dospívající dívky). Možná, že obě budovy jsou ve skutečnosti jen variacemi italianátniho stylu, který byl populární v Anglii v minulém století. Takže nemusí mít přímo vůbec nic společného s italskými imigranty.
1. listopad 1998
foto

foto
Jeden z pitoreskních stále obývaných domků v kdysi velice rušné, ale nyní spíše upadající průmyslové oblasti blízko centra Winnipegu zvané Point Douglas, která leží ve velkém záhybu Červené řeky.
Jen o několik uliček dále je možno vidět tuto nástěnnou malbu na budově Manitobského sdružení instalatérů a potrubářů. V pozadí vysoká budova pomalu se rozpadajícího opuštěného velkomlýna, která symbolizuje dnešní stav Point Douglas. Od doby, kdy tato foťka byla pořízena, z toho mlýna po malém požáru ještě vyhřezla ven část jeho vnitřností. Ve vedlejší menší budově, která k mlýnu patří, provozují ale nějací Italové velice populární dobře zásobený obchod s ovocem a zeleninou.
foto
foto
Detail malby. Nemohu si pomoct, ale dost mi to připomíná socialistický realismus východní Evropy 50. let, z kterého si tolik lidí dělalo legraci.

Všechny tři jsou z 28. září 1997